
stirile imobiliare
Cine participă la dezbaterea prezidențială din 2025?
Antena 3 transmite că toți cei 11 candidați la alegerile prezidențiale 2025 au fost invitați la această dezbatere. Este ultima ocazie pentru ei să convingă electoratul înainte de votul de duminică, 4 mai. Evenimentul va fi moderat de Mihai Gâdea și va aduce față în față viziuni și programe diferite pentru viitorul României.
Președintele AUR, George Simion a anunșat că nu va participa nici la această dezbatere, după ce a plecat de la dezbaterea de luni, organizată de Digi24 iar la cea organizată de TVR nu s-a prezentat.
Ce teme vor fi abordate în dezbaterea electorală?
Candidații vor discuta teme de interes național precum:
Politica externă și siguranța națională
Justiția și statul de drept
Economia și investițiile
Educația și sănătatea
Schimbările climatice și energia
În plus, vor răspunde la întrebările jurnaliștilor Antena 3 CNN, întrebări din public și vor avea posibilitatea să-și adreseze întrebări între ei.
De ce este importantă această dezbatere?
Aceasta este a treia și ultima dezbatere din campania electorală 2025 și joacă un rol decisiv în formarea opiniei publice.
Articolul Dezbaterea prezidențială finală 2025 – Confruntare decisivă la Palatul Parlamentului apare prima dată în Mediafax.
Mediafax
Miercuri are loc ultima dezbatere prezidențială înainte de primul tur al alegerilor prezidențiale din România. Evenimentul se desfășoară în sala C.A. Rosetti din Palatul Parlamentului și este transmis în direct de Antena 3 CNN, începând cu ora 18:45. Edițiile speciale dedicate vor începe de la ora 17:00.
Articolul Dezbaterea prezidențială finală 2025 – Confruntare decisivă la Palatul Parlamentului apare prima dată în Mediafax.Read MoreMediafax