
stirile imobiliare
„Sâmbătă noaptea, la ora 23.40, poliţişti de la Poliţia Municipiului Caransebeş au fost sesizaţi că persoane necunoscute ar fi pătruns într-o casă din municipiu ai cărei proprietari erau plecaţi de la domiciliu, iar ulterior persoanele bănuite ar fi fugit cu un autoturism înmatriculat în judeţul Timiş. În aceeaşi noapte, poliţişti de la Poliţia Municipiului Caransebeş au observat autoturismul bănuit circulând pe Calea Severinului, în direcţia Buchin”, anunţă IPJ Caraş Severin.
Echipajul a pornit în urmărirea autoturismului, având semnalele acustice şi luminoase în funcţiune, iar după aproximativ doi kilometri autoturismul a oprit pe partea dreaptă a drumului.
Poliţiştii au coborât din autospecială, moment în care femeia aflată la volanul maşinii urmărite a blocat portierele autoturismului. În scurt timp aceasta a pornit în viteză depăşind autospeciala de poliţie prin partea dreaptă, moment în care a acroşat-o, provocându-i avarii.
Echipajul de poliţie a continuat urmărirea autoturismului în care se aflau două persoane, solicitând sprijin echipajelor aflate în teren.
Autoturismul urmărit şi-a continuat deplasarea până în localitatea Armeniş, unde a trecut peste dispozitivul de tip „spike” instalat de un echipaj de poliţie rutieră, folosit pentru oprirea autoturismului.
„Autoturismul urmărit, având pneurile perforate, a continuat deplasarea aproximativ doi kilometri, moment în care a depăşit o coloană de vehicule, încâlcând marcajul longitudinal continuu şi intrând în coliziune frontală cu un ansamblu de vehicule care circula pe sensul opus. În urma evenimentului, femeia aflată la volan, în vârstă de 41 de ani, a decedat, iar pasagera a fost transportată la spital. Poliţiştii continuă cercetările în acest caz pentru stabilirea cu exactitate a tuturor cauzelor şi împrejurărilor în care s-au produs evenimentele”, se arată în finalul comunicatului
Articolul O femeie care a furat o maşină a murit într-un accident, în timp ce era urmărită de poliţie apare prima dată în Mediafax.
Mediafax
O femeie a murit şi o alta a fost rănită într-un accident produs în Caraş-Severin. Cele două au furat maşina, apoi au fost urmărite în trafic. După ce au trecut peste un dispozitiv de tip “spike”, femeile şi-au continuat drumul, au depăşit o coloană şi s-au lovit frontal de un ansamblu de vehicule.
Articolul O femeie care a furat o maşină a murit într-un accident, în timp ce era urmărită de poliţie apare prima dată în Mediafax.Read MoreMediafax