
stirile imobiliare
Prințul Paul de România, condamnat definitiv în România la 3 ani și 4 luni de închisoare în dosarul „Ferma Băneasa”, se află în arest la domiciliu, la reședința sa din Paris, au afirmat surse judiciare pentru Gândul. Ordinul de arest la domiciliu a fost impus la ora 5:54, la solicitarea Poliției Române.
Poliția franceză a impus măsura arestului la domiciliu în cazul Prințului Paul Phillipe de România, luni, 7 martie, la Paris. Ordinul de arest la domiciliu a fost emis pentru executarea MEA, emis de autoritățile judiciare române.
În urma solicitărilor adresate de către SIRENE România, către SIRENE Franța, autoritățile franceze au transmis că Prințul Paul de România a fost arestat la domiciliu, la ora 05:54, în Paris.
Pe numele prințului Paul de România, instanța de la Curtea de Apel Brașov a solicitat Biroului SIRENE introducerea unei semnalări pentru arestare și predare, în baza noului mandat european de arestare, emis pe numele acestuia și a cerut retragerea celui vechi. Biroul SIRENE a validat inserarea noului MEA și a solicitat omologilor francezi localizarea și arestarea celui în cauză. În prezent, procedura executării MEA emis de către România este în desfășurare, au mai precizat sursele.
Articolul Prințul Paul de România se află în arest la domiciliu, la reședința sa din Paris – surse apare prima dată în Mediafax.
Mediafax
Autoritățile franceze au impus măsura arestului la domiciliu în cazul prințului Paul Phillipe al României, luni dimineața, au transmis surse judiciare pentru Gândul.
Articolul Prințul Paul de România se află în arest la domiciliu, la reședința sa din Paris – surse apare prima dată în Mediafax.Read MoreMediafax