
stirile imobiliare
Trump a făcut aceste declaraţii în timp ce pleca din Canada, unde a participat luni la summitul Grupului celor Şapte Naţiuni, a declarat marţi dimineaţa reporterul CBS News, citat de Reuters.
Trump a prezis că Israelul nu va încetini atacurile asupra Iranului.
„Veţi afla în următoarele două zile. Veţi afla. Nimeni nu a încetinit până acum”, a declarat Trump.
Preşedintele a răspuns cu „e posibil”, la întrebarea legată de posibilitatea delegării unui trimis special al SUA în Orientul Mijlociu, Steve Witkoff sau a vicepreşedintelui JD Vance pentru a se întâlni cu Iranul.
Cu toate acestea, el a adăugat că „depinde ce se va întâmpla când mă voi întoarce”.
Washingtonul a declarat că Trump încă urmăreşte încheierea unui acord nuclear cu Iranul.
Articolul Trump spune că vrea ca Iranul să renunţe complet la armele nucleare, potrivit CBS News apare prima dată în Mediafax.
Mediafax
Preşedintele Donald Trump a declarat că doreşte „sfârşitul real” al problemei nucleare cu Iranul, cu condiţia ca Teheranul „să renunţe complet” la armele nucleare, potrivit comentariilor postate de un reporter CBS News pe X.
Articolul Trump spune că vrea ca Iranul să renunţe complet la armele nucleare, potrivit CBS News apare prima dată în Mediafax.Read MoreMediafax