
stirile imobiliare
Aflată pe locul 215 WTA, Patricia Țig o va întâlni pe americanca Robyn Montgomery (locul 119 WTA), a 16-a favorită a fazei preliminare.
Este prima confruntare directă între cele două jucătoare din circuitul mondial. Meciul este programat să înceapă după ora 14:30.
Ana Bogdan, situată pe locul 247 WTA, se va confrunta cu rusoaica Anastasia Zakharova, aflată pe locul 94 WTA și cap de serie nr. 4 al calificărilor.
Cele două s-au mai întâlnit o dată în circuitul profesionist, în 2022, la Iași, Ana Bogdan impunându-se atunci în două seturi. Partida este programată să înceapă după ora 17:30.
Articolul Wimbledon: Patricia Țig și Ana Bogdan joacă miercuri în turul al doilea al calificărilor apare prima dată în Mediafax.
Mediafax
Jucătoarele române de tenis Patricia Țig și Ana Bogdan joacă miercuri în turul al doilea al calificărilor pentru tabloul principal la cel de-al treilea turneu de Grand Slam al anului – Wimbledon (Marea Britanie), care se dispută pe iarbă.
Articolul Wimbledon: Patricia Țig și Ana Bogdan joacă miercuri în turul al doilea al calificărilor apare prima dată în Mediafax.Read MoreMediafax