
stirile imobiliare
„În contextul în care, începând cu ora 7 din preziua votării, continuarea acţiunilor de propagandă electorală este interzisă, reprezentând campanie ilegală, BEC solicită competitorilor electorali să nu emită în spaţiul public mesaje care încalcă, direct sau indirect, această interdicţie, precum şi orice mesaje de natură a induce în eroare alegătorii”, a transmis BEC printr-un comunicat de presă.
BEC precizează că, în colaborare cu celelalte autorităţi publice implicate în organizarea alegerilor, au fost luate toate măsurile legale pentru desfăşurarea în condiţii de legalitate a întregului proces electoral, atât în ţară cât şi în străinătate.
BEC recomandă alegătorilor să se informeze din surse oficiale, precum paginile de internet ale Biroului Electoral Central (www.bec.ro), a Biroului electoral nr. 48 pentru secţiile de votare din străinătate (https://www.mae.ro/node/66407), a Ministerului Afacerilor Externe (https://www.mae.ro/node/66314), sau a Autorităţii Electorale Permanente (https://www.roaep.ro/prezentare/alegeri-prezidentiale-2025/).
Articolul BEC vine cu precizări în contextul încheierii campaniei electorale. Ce avem voie și ce nu avem voie să facem apare prima dată în Mediafax.
Mediafax
Campania electorală pentru alegerile prezidenţiale de duminică s-a încheiat sâmbătă la ora 7.00. Biroul Electoral Central (BEC) a făcut sâmbătă precizări în aceste context.
Articolul BEC vine cu precizări în contextul încheierii campaniei electorale. Ce avem voie și ce nu avem voie să facem apare prima dată în Mediafax.Read MoreMediafax