
stirile imobiliare
În Harghita, pe DN 13B între Praid și Borzont, traficul se desfășoară pe o singură bandă după surparea acostamentului.
În Covasna, pe DN 13E între Reci și Țufalău, este interzisă circulația autovehiculelor cu masa mai mare de 3,5 tone din cauza debitului crescut al Râului Negru, apa ajungând la nivelul suprastructurii podului. Traficul se desfășoară pe rute ocolitoare.
În Brașov, pe magistrala CF 300 între stațiile Predeal și Timișu de Sus, terasamentul s-a surpat pe 50 de metri, iar circulația se face alternativ pe un fir.
Articolul Ploile dau bătăi de cap. Restricții de circulație în trei județe apare prima dată în Mediafax.
Mediafax
Ploile au dus la restricții de circulație în județele Harghita, Covasna și Brașov, anunță Centrul Infotrafic.
Articolul Ploile dau bătăi de cap. Restricții de circulație în trei județe apare prima dată în Mediafax.Read MoreMediafax